web analytics

Pre Marriage Counseling Topics In The Philippines

Translator: albana telhai reviewer: fex thaqi Pse tradhtojm? Dhe pse njerzit e lumtur tradhtojn? Dhe kur themi pabesi, far nnkuptojm saktsisht? Nnkupton nj bashkim, histori dashurie, seks me pages, nj dhom chati, nj masazh me fund t lumtur?.

Pse mendojm se burrat mashtrojn nga mrzija dhe frika e intimitetit, por grat mashtrojn nga vetmia dhe etja pr intimitet? Dhe a prbn nj afer gjithmon fundin e nj marrdhnie? Prgjat 10 viteve t fundit, kam udhtuar npr bot dhe kam punuar gjersisht me qindra ifte t cilt kan qn shpartalluar nga tradhtia.

sht nj akt i thjesht shkelje i cili mund ti vjedh nj ifti marrdhnien e tyre, lumturin dhe thelbin e identitetit t tyre: nj afer. E megjithat, ky akt ekstremisht i zakonshm sht kaq pak i kuptuar. Pra, ky diskutim sht pr cilindo q ka dashuruar ndonjeher. Tradhtia bashkshortore ka ekzistuar q kur u shpik martesa,.

Po kshtu dhe tabuja, kunsaj. N fakt, tradhtia ka nj kmbngulje q martesa mund vetm ta ket zili, aq e vrtet sht kjo saq, kjo sht urdhresa e vetme q prsritet dy her n Bibl nj her pr kryerjen dhe hern tjetr vetm pr t menduarit. (T qeshura).

Pra, si mund ta pajtojm at q ndalohet universalisht, dhe po universalisht praktikohet? Prgjat historis, burrat praktikisht kishin licens pr t tradhetuar me pasoja minimale, dhe t mbshtetur nga nj mori teorish biologjike dhe evolucionare q justifikonin nevojn e tyre pr t bredhur,.

Kshtu q standardi i dyfisht sht aq i vjetr sa dhe vet adulteria. Por kush e di se far ndodh n t vrtet atje nn araf, apo jo? Sepse kur vjen fjala te seksi, presioni pr burrat sht q t mburren dhe ta egzagjerojn, por presioni pr grat sht ta fshehin, minimizojn dhe mohojn, ka nuk sht e habitshme kur kujton se ka ende nnt shtete.

Ku grat mund t vriten pr shmangje nga e duhura. Tani, monogamia nnkuptonte nj person pr gjith jetn. Sot, monogamia nnkupton nj person n nj koh. (T qeshura) (Duartrokitje) Them se, shum prej jush mund keni thn.

un jam monogam n t gjitha marrdhniet e mia. (T qeshura) Dikur, n fillim martoheshim, dhe bnim seks pr her t par. Por tani ne martohemi, dhe ndalojm s kryeri seks me t tjert.

The Weeknd Party Monster

I’M GOOD I’M GOOD I’M GREAT KNOW ITS BEEN A WHILE NO MIXIN UP THE DRINK I JUST NEED A GIRL WHO GONNA REALLY UNDERSTAND I JUST NEED A GIRL WHO GONNA REALLY UNDERSTAND I’M GOOD I’M GOOD I’M GREAT .

know its been a while no mixin up the drink I JUST NEED A GIRL WHO GONNA REALLY UNDERSTAND I JUST NEED A GIRL WHO GONNA REALLY UNDERSTAND AND I SEEN HER GET RICH ON THE POLE? I SEEN HER I KNEW SHE HAD TO KNOW I SEEN HER TAKE DOWN THAT TEQUILA .

down by the litre I KNEW I HAD TO MEET HER OOO SHE MINE OOO GIRL BUMP AND GRIND OOO SHE MINE OOO GIRL BUMP A LINE .

angelina LIPS LIKE ANGELINA LIKE SELENA ASS SHAPED LIKE SELENA IM LIKE GOT UP THANKED THE LORD FOR THE DAY .

woke up by a girl i don’t even know her name WOKE UP BY A GIRL I DON’T EVEN KNOW HER NAME (WOKE UP BY A GIRL I DON’T EVEN KNOW HER NAME) GOT UP THANKED THE LORD FOR THE DAY WOKE UP BY A GIRL I DON’T EVEN KNOW HER NAME WOKE UP BY A GIRL I DON’T EVEN KNOW HER NAME .

(woke up by a girl i don’t even know her name) I’M GOOD I’M GOOD I’M GREAT KNOW ITS BEEN A WHILE NO MIXIN UP THE DRINK I JUST NEED A GIRL WHO GONNA REALLY UNDERSTAND I JUST NEED A GIRL WHO GONNA REALLY UNDERSTAND I’M GOOD I’M GOOD I’M GREAT .

know its been a while no mixin up the drink I JUST NEED A GIRL WHO GONNA REALLY UNDERSTAND I JUST NEED A GIRL WHO GONNA REALLY UNDERSTAND I BEEN POPPIN JUST TOOK THREE IN A ROW IM BOUNCIN GOOD, AGAIN IM ON A ROLL IVE SEEN ‘EM OUTSIDE TRYING TO REACH HER .

you trying to leave him, you said i’m the reason TELL ME LIES OH GIRL TELL ME LIES SAY YOUR MINE IM YOURS FOR THE NIGHT IM THE REALEST .

Leave a Reply