web analytics

Infidelity Statistics In Canada

Translator: albana telhai reviewer: fex thaqi Pse tradhtojm? Dhe pse njerzit e lumtur tradhtojn? Dhe kur themi pabesi, far nnkuptojm saktsisht? Nnkupton nj bashkim, histori dashurie, seks me pages, nj dhom chati, nj masazh me fund t lumtur?.

Pse mendojm se burrat mashtrojn nga mrzija dhe frika e intimitetit, por grat mashtrojn nga vetmia dhe etja pr intimitet? Dhe a prbn nj afer gjithmon fundin e nj marrdhnie? Prgjat 10 viteve t fundit, kam udhtuar npr bot dhe kam punuar gjersisht me qindra ifte t cilt kan qn shpartalluar nga tradhtia.

sht nj akt i thjesht shkelje i cili mund ti vjedh nj ifti marrdhnien e tyre, lumturin dhe thelbin e identitetit t tyre: nj afer. E megjithat, ky akt ekstremisht i zakonshm sht kaq pak i kuptuar. Pra, ky diskutim sht pr cilindo q ka dashuruar ndonjeher. Tradhtia bashkshortore ka ekzistuar q kur u shpik martesa,.

Po kshtu dhe tabuja, kunsaj. N fakt, tradhtia ka nj kmbngulje q martesa mund vetm ta ket zili, aq e vrtet sht kjo saq, kjo sht urdhresa e vetme q prsritet dy her n Bibl nj her pr kryerjen dhe hern tjetr vetm pr t menduarit. (T qeshura).

Pra, si mund ta pajtojm at q ndalohet universalisht, dhe po universalisht praktikohet? Prgjat historis, burrat praktikisht kishin licens pr t tradhetuar me pasoja minimale, dhe t mbshtetur nga nj mori teorish biologjike dhe evolucionare q justifikonin nevojn e tyre pr t bredhur,.

Kshtu q standardi i dyfisht sht aq i vjetr sa dhe vet adulteria. Por kush e di se far ndodh n t vrtet atje nn araf, apo jo? Sepse kur vjen fjala te seksi, presioni pr burrat sht q t mburren dhe ta egzagjerojn, por presioni pr grat sht ta fshehin, minimizojn dhe mohojn, ka nuk sht e habitshme kur kujton se ka ende nnt shtete.

Ku grat mund t vriten pr shmangje nga e duhura. Tani, monogamia nnkuptonte nj person pr gjith jetn. Sot, monogamia nnkupton nj person n nj koh. (T qeshura) (Duartrokitje) Them se, shum prej jush mund keni thn.

un jam monogam n t gjitha marrdhniet e mia. (T qeshura) Dikur, n fillim martoheshim, dhe bnim seks pr her t par. Por tani ne martohemi, dhe ndalojm s kryeri seks me t tjert.

International Relations

Canada! usa! OH, HEY THERE. ITS BEEN AWHILE, HOW ARE YOUR PROVINCES? OH, THEY GROW UP SO FAST. YOU KNOW, I GOT MY HANDS FULL WITH 10, I DONT KNOW HOW YOU TAKE CARE OF 50 STATES. YEAH, YOU KNOW, ITS NOT EASY, THE SOUTHERN ONES WENT THROUGH A REBELLIOUS PHASE. AND WHAT ABOUT THE ADOPTED ONES? OH, ALASKA AND HAWAII?.

Yeah, i havent told them yet, but i think theyve figured IT OUT BY NOW. AND THE REALLY LOUD ONE? TEXAS IS STILL TEXAS. OH, CANADA, WE SHOULD YOU KNOW, HANG OUT SOMETIME, MAYBE PLAY SOME BASEBALL PLAY SOME HOCKEY. WHAT? WHATS BASEBALL? PHONE RINGING OH, SORRY, I GOT TO GET THIS.

Okay. china, baby, hows it going? YES, I KNOW I OWE YOU A LOT OF MONEY. ALWAYS MAKING IT ABOUT MONEY. YOU KNOW WHAT, LISTEN. I WILL GET IT TO YOU TOMORROW. DO YOU HAVE LIKE FOUR TRILLION DOLLARS I COULD BORROW? WHAT AM I SAYING, YOURE CANADA. OKAY, LISTEN. I WILL GIVE YOU MY WATCH UNTIL I CAN PAY. THATS RIGHT, YOU DID MAKE THIS.

China, you cant tell me what to do. okay, i will do that, bye. BESTIES, OH, HIDE ME. WHAT? OH COME ON, YOU GUYS HAVENT DATED SINCE 76. I KNOW, BUT ITS SO AWKWARD. WELL, I TOLD YOU TO BREAK UP WITH HIM IN PERSON, AND NOT OVER DECLARATION. COME ON, YOU CAN DO THIS. IVE GOT SOME HOCKEY STUFF TO PURCHASE. OH, HI, USA, DIDNT EVEN SEE YOU THERE,.

Which is weird, because youve put on a lot of land. HI, BRITAIN. YOU KNOW, IVE JUST FELT SO FREE THE LAST FEW CENTURIES, WHAT WITH THE BREAKUP AND ALL, NEVER LOOKED BACK. YOU TRIED TO GET BACK TOGETHER IN 1812. YES, WELL, ANYWAY, IVE JUST BEEN HAVING SO MUCH SUCCESS LATELY, WITH THE BEATLES AND HARRY POTTER AND DOWNTON ABBEY.

I dont even think about us anymore. thats great. TAKE ME BACK, PLEASE? BRITAIN IS IT ANOTHER MAN? IS IT FRANCE? OH, GROSS, NO. SPEAKING FRENCH THEN WHAT IS IT? GIVE ME A REASON. OKAY, YOU WANT TO KNOW WHY? I WILL TELL YOU NORTH KOREA. HELLO FOREIGN SCUM. SPEAKING KOREAN YOU WANT TO SEE?.

Oh! do i or dont i? JUST PAY ME SOME ATTENTION! OKAY, I WILL TELL YOU WHY. WHEN WE DATED, THE SUN NEVER SET ON YOUR CHEATING. YOU MADE A PASS AT EVERY COUNTRY YOU SAW! AUSTRALIA, INDIA, BAHAMAS. MMM, BAHAMAS. OKAY. AND THEN THERES JUST RESPECT, I CANT DATE A GUY THAT.

Ive beaten in war. okay, i was not trying my hardest. DESPERATE, OKAY? WE BROKE UP AND YOU FOUND EVERY EXCUSE YOU COULD TO GET ME OVER, LIKE OH, USA, IM HAVING A WAR, OH, COME HELP ME, OH, USA. IM HAVING ANOTHER WAR, OH, IM HAVING AN OLYMPICS, COME DESTROY ME IN EVERY EVENT. OH.

Leave a Reply