web analytics

Extramarital Affairs Poems

There have been many love stories of firoz khan. Apart from the romantic characters. .played by this Bollywood hero. .in real life he was very romantic. I wish I was not attracted to them beauty. I wish I didn’t show my interest on them beauty.

Don’t think of them as innocent. .they are very cunning. They are as dangerous as they are innocent. Many women entered in Firoz Khan’s life. But there was one beautiful woman. .who stole Firoz’s heart.

That woman was sundari. They met at a party, fell in love and wanted to marry. Some people say that when Sundari met Firoz. .she already was a mother of a child. Anyway, these things were never talked about. Firoz Khan loved Sundari a lot.

Sundari gave birth to laila in 1970 and fardeen in 1974. Everything was going well, but after a few years. .Sundari felt that Firoz’s love for her diminished. The reason for this was another beautiful woman. .who entered into Firoz’s life. Jyotika Dhanrajgir, who was from the famous Dhanrajgir family.

Friends, i have also fallen in love once. I prayed to a statue day and night. But I didn’t get anything for my love. No flower grew in the garden I sowed seeds in. The nights always gave me pain. The beautiful nights always kept me sleepless.

Even though firoz never accepted this. But still Sundari separated from Firoz. Half of his bungalow was given to Sundari. .and the rest half to Firoz. It is said about Firoz that he used to stay. .in Bangalore with his new girlfriend often.

People from bollywood also say that. .the lonely Sundari was troubled a lot. .by Firoz’s younger brother Akbar. Once, Sundari threw a small party at her house. Akbar went there are created nuisance. Time passed and both of Sundari’s children grew up.

Sundari khan learned to live without firoz. Firoz and Jyotika had a long relationship. .and then gradually it ended. One day Jyotika left Firoz. Firoz became lonely again. Then probably Firoz realized that Sundari was that one. .who could understand his feelings.

Why we love why we cheat Helen Fisher

Translator: besnik bleta reviewer: dita bytyci Sot dua t’ju flas mbi dy prirjet m t mdha shoqrore t shekullit t ardhshm, dhe ndoshta pr 10 mij vjett e ardhshm. Por dua t’ia filloj me punimet e mia rreth dashuris romantike, ngaq kto jan punimet e mia m t reja. Ajo ka bm un dhe kolegt e mi qe vnia e 32 personave, t dashuruar marrzisht,.

N nj skaner mri truri. 17 q qen t dashuruar marrzisht dhe q dashuria u kish ecur mbar; dhe 15 q qen marrosur pas dashuris, por q nuk ua kishin pranuar. Pra dua t’ju rrfej pr kt s pari, dhe mandej t eci m tej, drejt asaj ku mendoj se po shkon dashuria. ‘do t thot t duash? pyeste Shekspiri.

Mendoj se paraardhsit tan mendoj se qeniet njerzore e kan vrar mendjen pr kt shtje qkur zun t ulen rreth zjarrit ose t kqyrnin yjet shtrir, ktu e nj milion vjet t shkuar. Ia fillova duke u prpjekur t kuptoj se ‘qe dashuria romantike duke par krkimet pr t n 45 vitet e fundit thjesht krkimet psikologjike, dhe si del, ka nj grup shum specifik gjrash q ndodhin kur bini n dashuri. Gjja e par q ndodh sht ajo q e quaj .

Nj person fillon t marr at q e quaj, kuptim t veant. Si m tha njher nj shofer kamionsh, Qendra e bots u zhvendos gjetk, dhe kjo qentanim qe Meri An. Xhorxh Bernard Shou e shprehu pakz m ndryshe. Ai thosh, Dashuria konsiston n mbivlersimin e dallimeve mes nj gruaje dhe nj tjetre. Dhe vrtet, kjo sht ajo q bjm. (T qeshura).

Dhe ju mandej thjesht fokusoheni n kt person. Mund t radhisni ‘nuk ju plqen n ta, por mandej ksaj i bini viz dhe prqendroheni n punn tuaj. Si thosh Chauceri, Dashuria sht e verbr. Duke u prpjekur t kuptoj dashurin romantike, vendosa t lexoj poezi nga gjith bota,.

Dhe dua t’ju jap nj poezi shum t shkurtr nga kina e shekullit t tet, ngaq sht thuajse nj shembull i prkryer i nj burri q sht fokusuar trsisht te nj grua e dhn. Ngjan paksa me rastin kur jeni marrosur pas dikujt dhe hyni n nj parkim. Makina e tij sht ndryshe nga e gjithkujt tjetr. Gota e vers gjat nj darke sht ndryshe nga do got vere n pritjen e dhn.

Dhe n rastin ton, nj burr u fiksua me dyshekun prej bambuje. sht e nj tipi t quajtur Juan en dhe fillon kshtu: Nuk bj dot pa dyshekun prej bambuje. Ditn q t prura n shtpi, t pash ta shtroje. U fiksua me nj dyshek, me gjasa pr shkak t aktivitetit t lart t dopamins n tru,.

Njsoj si ju dhe un. Sidoqoft, ky person jo vetm q merr kuptim t veant, vmendja juaj fokusohet n ta. I lartsoni ata. Por keni energji t fuqishme. Si tha nj polinezian njher, M’u duk se krceva n qiell. Gjith natn zgjuar. Lart e posht m kmb deri n agim.

Leave a Reply