web analytics

Affair Statistics Uk

Translator: albana telhai reviewer: fex thaqi Pse tradhtojm? Dhe pse njerzit e lumtur tradhtojn? Dhe kur themi pabesi, far nnkuptojm saktsisht? Nnkupton nj bashkim, histori dashurie, seks me pages, nj dhom chati, nj masazh me fund t lumtur?.

Pse mendojm se burrat mashtrojn nga mrzija dhe frika e intimitetit, por grat mashtrojn nga vetmia dhe etja pr intimitet? Dhe a prbn nj afer gjithmon fundin e nj marrdhnie? Prgjat 10 viteve t fundit, kam udhtuar npr bot dhe kam punuar gjersisht me qindra ifte t cilt kan qn shpartalluar nga tradhtia.

sht nj akt i thjesht shkelje i cili mund ti vjedh nj ifti marrdhnien e tyre, lumturin dhe thelbin e identitetit t tyre: nj afer. E megjithat, ky akt ekstremisht i zakonshm sht kaq pak i kuptuar. Pra, ky diskutim sht pr cilindo q ka dashuruar ndonjeher. Tradhtia bashkshortore ka ekzistuar q kur u shpik martesa,.

Po kshtu dhe tabuja, kunsaj. N fakt, tradhtia ka nj kmbngulje q martesa mund vetm ta ket zili, aq e vrtet sht kjo saq, kjo sht urdhresa e vetme q prsritet dy her n Bibl nj her pr kryerjen dhe hern tjetr vetm pr t menduarit. (T qeshura).

Pra, si mund ta pajtojm at q ndalohet universalisht, dhe po universalisht praktikohet? Prgjat historis, burrat praktikisht kishin licens pr t tradhetuar me pasoja minimale, dhe t mbshtetur nga nj mori teorish biologjike dhe evolucionare q justifikonin nevojn e tyre pr t bredhur,.

Kshtu q standardi i dyfisht sht aq i vjetr sa dhe vet adulteria. Por kush e di se far ndodh n t vrtet atje nn araf, apo jo? Sepse kur vjen fjala te seksi, presioni pr burrat sht q t mburren dhe ta egzagjerojn, por presioni pr grat sht ta fshehin, minimizojn dhe mohojn, ka nuk sht e habitshme kur kujton se ka ende nnt shtete.

Ku grat mund t vriten pr shmangje nga e duhura. Tani, monogamia nnkuptonte nj person pr gjith jetn. Sot, monogamia nnkupton nj person n nj koh. (T qeshura) (Duartrokitje) Them se, shum prej jush mund keni thn.

un jam monogam n t gjitha marrdhniet e mia. (T qeshura) Dikur, n fillim martoheshim, dhe bnim seks pr her t par. Por tani ne martohemi, dhe ndalojm s kryeri seks me t tjert.

Statistics on Match Day Numberphile

Matt furniss: there’s eight games today, so there’s one early game kicking off in 15 minutes, QPRNorwich. Then six games at 3 o’clock, and then one late game at half 5:00. So yeah, it’ll get busy around 3 o’clock.

We are the content and customer service team, so we will provide all the stats for our Twitter feeds, for our clients. Editorially, we’ll be doing features, packs for TV companies, sending everything out to the newspapers. Whereas the guys in the other room in the operation’s team,.

They’ll b recording all the data, and they will be, sort of handling everything that goes on behind the scenes. We can’t plan what’s going to happen. We have a set routine of things we need to do. We have a list of everything we need to do, but, I mean, football is unpredictable.

You can never tell what’s going to happen. So this is our analysis room. At the moment, they’re analyzing the game live. We have a guy for each team and a checker. So if anyone has any questions about the dates they’re.

Putting in, they’ll flag it up, and then the checker can check by just going back, replaying the footage, and then reinputting the data. On certain games, we record about 1,800 actions a game, so, I mean around 900 a team. Obviously it’s going to be a lot more if you’re analyzing.

Barcelona than you are stoke or qpr or norwich. We have about 200 applications every summer for operations guys. Maybe four or five will get through to the final section where they’ll be trained up. I mean, handeye coordination has to be amazing.

I couldn’t do this myself. I’m too slow. But these guys, I mean, a few of them have been here for a few years. So they build up a great skill set to be able to do this. SAM GREEN: I definitely could not do it.

And i know the handeye coordination they have, so it’s a pretty intense you’ve got to be doing it. It’s live. You’re 45 minutes late. They’ve got a little bit of time to go back and check.

Leave a Reply